Skolevalgresultater for Partiet De Kristne

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2017 2015 2013
FylkeStemmer%+/-Mandat%%
Norge6310.4-0.100.50.6
Østfold410.50.000.50.5
Akershus480.30.000.30.4
Oslo330.20.000.20.2
Hedmark300.5-0.400.90.5
Oppland160.4-0.100.50.6
Buskerud220.3-0.100.40.5
Vestfold340.5+0.100.40.5
Telemark240.5-0.200.71.0
Aust-Agder110.3-0.400.70.8
Vest-Agder410.7-0.200.91.2
Rogaland700.50.000.50.5
Hordaland770.50.000.50.6
Sogn og Fjordane240.7-0.401.10.5
Møre og Romsdal891.1+0.200.91.3
Sør-Trøndelag200.2-0.200.40.5
Nord-Trøndelag110.2-0.901.10.6
Nordland250.4+0.100.30.6
Troms80.2-0.300.50.3
Finnmark70.30.000.30.5

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2015. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti

Kommentar til dette partiet

De Kristne ble stiftet 27.01.2012. Partiet er registrert i Partiregisteret.