Skolevalgresultater for Kristelig Folkeparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%
Norge42853.8+0.1293.73.76.15.77.35.64.55.44.6
Østfold1372.40.012.42.96.48.98.66.94.83.84.7
Akershus1881.6-0.111.71.72.73.33.92.51.62.12.0
Oslo2652.5+0.821.71.82.11.83.63.02.12.41.2
Hedmark1052.6+0.212.42.13.34.53.63.02.02.21.9
Oppland711.6-0.402.01.33.72.13.12.31.82.42.5
Buskerud301.6-0.512.12.73.83.74.72.93.83.12.3
Vestfold1592.7-0.913.63.84.44.95.34.55.05.13.7
Telemark2114.50.024.56.28.67.58.85.34.24.85.1
Aust-Agder2659.0-0.139.19.39.211.114.39.69.88.78.7
Vest-Agder4179.4-0.139.59.216.812.318.515.113.717.514.7
Rogaland9068.2+1.147.16.212.710.412.710.710.011.611.8
Hordaland5814.5-0.334.84.36.85.87.96.35.05.14.4
Sogn og Fjordane1584.5-0.725.24.89.98.37.63.91.87.14.3
Møre og Romsdal3244.5-0.124.64.37.36.812.57.65.08.56.0
Sør-Trøndelag1532.2-0.712.92.55.63.54.24.63.44.34.7
Nord-Trøndelag802.2+0.411.81.93.72.94.43.82.53.12.4
Nordland1522.3+0.411.92.53.74.24.53.82.23.42.3
Troms581.4-0.501.92.63.43.24.53.82.23.12.6
Finnmark251.5-0.502.02.25.03.82.92.52.23.51.5

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2005. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti