Skolevalgresultater for Kristelig Folkeparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%
Norge64955.4+0.8414.6
Østfold1773.8-0.914.7
Akershus2102.1+0.112.0
Oslo1452.4+1.211.2
Hedmark1302.2+0.311.9
Oppland1072.4-0.112.5
Buskerud2043.1+0.812.3
Vestfold3545.1+1.423.7
Telemark2364.8-0.325.1
Aust-Agder2358.70.038.7
Vest-Agder81817.5+2.8614.7
Rogaland126711.6-0.2511.8
Hordaland7085.1+0.734.4
Sogn og Fjordane2457.1+2.834.3
Møre og Romsdal7278.5+2.546.0
Sør-Trøndelag2584.3-0.424.7
Nord-Trøndelag1773.1+0.712.4
Nordland2773.4+1.122.3
Troms1453.1+0.512.6
Finnmark753.5+2.011.5

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 1989. Kolonnen "Mandat" viser antall fylkestingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti