Skolevalgresultater for Kristelig Folkeparti

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2017 2015 2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%%%%
Norge45993.1-0.113.22.83.53.73.83.73.76.15.77.35.64.55.44.6
Østfold2723.5+0.602.92.32.62.52.42.42.96.48.98.66.94.83.84.7
Akershus2751.60.001.61.21.81.51.61.71.72.73.33.92.51.62.12.0
Oslo1541.1-0.201.31.21.72.32.51.71.82.11.83.63.02.12.41.2
Hedmark1272.3-0.402.71.83.51.72.62.42.13.34.53.63.02.02.21.9
Oppland731.6+0.501.11.21.51.51.62.01.33.72.13.12.31.82.42.5
Buskerud1682.1+0.601.51.41.71.61.62.12.73.83.74.72.93.83.12.3
Vestfold2283.1+1.201.91.83.12.72.73.63.84.44.95.34.55.05.13.7
Telemark1983.9-0.704.63.34.14.94.54.56.28.67.58.85.34.24.85.1
Aust-Agder2767.0+0.406.67.08.19.79.09.19.39.211.114.39.69.88.78.7
Vest-Agder4798.2-1.309.56.811.110.89.49.59.216.812.318.515.113.717.514.7
Rogaland8665.8-0.916.75.86.37.38.27.16.212.710.412.710.710.011.611.8
Hordaland4683.2-0.804.04.24.45.44.54.84.36.85.87.96.35.05.14.4
Sogn og Fjordane1414.1-1.605.74.55.05.04.55.24.89.98.37.63.91.87.14.3
Møre og Romsdal2122.6-0.603.23.14.64.14.54.64.37.36.812.57.65.08.56.0
Sør-Trøndelag1691.9-0.102.01.42.03.32.22.92.55.63.54.24.63.44.34.7
Nord-Trøndelag1022.2+0.601.61.71.81.92.21.81.93.72.94.43.82.53.12.4
Nordland2133.0+1.701.33.12.12.02.31.92.53.74.24.53.82.23.42.3
Troms1403.2+1.002.21.22.01.21.41.92.63.43.24.53.82.23.12.6
Finnmark381.8-0.202.01.01.71.81.52.02.25.03.82.92.52.23.51.5

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2015. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti