Skolevalgresultater for Senterpartiet

NSD - Norsk senter for forskningsdata er nasjonal arrangør av skolevalget. Utdanningsdirektoratet har det overordnede ansvar. Ved bruk av resultatene, vennligst referer til NSD og Utdanningsdirektoratet.

Valgår:

2017 2015 2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999 1997 1995 1993 1991 1989
FylkeStemmer%+/-Mandat%%%%%%%%%%%%%%
Norge101326.9+1.2125.74.25.05.87.27.27.04.65.57.112.416.510.95.6
Østfold4646.0+1.504.53.14.23.25.13.64.75.15.15.88.315.69.86.4
Akershus5133.1+1.301.81.82.33.03.83.32.62.12.55.26.510.35.02.4
Oslo1250.9+0.400.50.70.81.00.81.1*0.90.81.02.52.51.60.9
Hedmark84215.4+3.6111.87.68.08.29.612.211.86.06.99.713.716.913.98.2
Oppland58913.1-2.9116.011.48.89.49.86.96.66.58.29.016.925.420.412.4
Buskerud6157.7+2.814.93.23.64.16.35.76.72.55.06.58.715.49.95.0
Vestfold1792.4+0.202.21.43.01.73.02.42.21.62.83.58.510.66.43.9
Telemark3817.5-0.407.93.53.54.47.77.59.25.54.37.714.422.69.33.2
Aust-Agder1614.1+0.503.63.95.13.09.38.94.43.93.84.69.717.511.910.4
Vest-Agder2103.6+1.302.32.23.43.25.65.84.72.72.95.210.814.79.92.3
Rogaland6984.6-0.715.34.25.05.87.16.96.53.54.94.211.215.911.25.3
Hordaland8455.8+1.714.13.04.04.14.36.26.13.53.94.19.014.99.25.6
Sogn og Fjordane73121.0-0.7121.714.818.625.429.827.529.422.922.314.220.127.721.912.6
Møre og Romsdal5737.0+2.015.03.36.14.96.36.15.12.84.810.418.723.811.05.1
Sør-Trøndelag7308.4+2.715.73.96.56.07.47.79.17.46.58.314.818.712.95.0
Nord-Trøndelag95120.8+0.4220.411.612.518.826.223.125.69.714.822.232.734.025.620.1
Nordland6449.1+3.415.74.65.87.59.98.07.13.85.37.815.520.311.83.6
Troms75317.4+6.1111.311.18.111.76.76.37.16.311.114.020.420.011.73.2
Finnmark1286.0+2.903.14.97.315.512.223.912.815.16.87.011.612.05.31.3

Kolonnen "+/-" viser endring i prosentpoeng i forhold til skolevalget 2015. Kolonnen "Mandat" viser antall stortingsmandater partiet ville fått med dette resultatet i et ordinært valg. * = Partiet stilte ikke til valg.

Info om parti